У Рідній школі в Будапешті пройшов конкурс талантів

Добігає кінця навчальний рік 2020-2021 в Рідній Школі в Будапешті. Традиційно, навчання в церковній школі завершується загальношкільним конкурсом Талантів, який цього року проводився для учнів молодших класів у 12 номінаціях (8 наукових і 4 творчі номінації).

Готуючись до Конкурсу, учні самостійно вибирали для себе ті напрямки, які вважали цікавими.

“І якими ж були наші з вчителями здивування і радість, адже більшість учнів вибрали наукові номінації! Це вже є свідченням того, що Школа рухається у правильному напрямку і гарною стежиною” – поділилася Олена Бескоровайна, керівник школи.

Найбільш популярні номінації – “Знавець української мови” і “Художнє слово”. За ними слідують “Автор-виконавець” (презентація власних оповідань, казок і нарисів) і дослідницькі роботи у проекті “Я у світі”. А також цікаві реферати у номінаціях “Люблю довколишній світ” і “Юний історик”.

Всі учні дуже гарно підготували презентації та плакати, склали чимало кросвордів, власноруч написані твори презентували у вигляді книжечок з ілюстраціями. Окрасою конкурсу стали вокальні та інструментальні виступи . А також художня галерея з роботами, які можна роздивлятись годинами. Вперше було проведено Конкурс талантів номінацію “Розмовляю українською”.

За підсумками журі, кожен учень проявив креативність , старанність та знання, які здобули під час навчального року.

Отець Дамян Габорій, Голова Наглядової ради школи, подякував керівнику , вчителям і учням школи за витривалість та бажання навчитися рідної мови, бо навіть під час карантину, школа активно проводила навчання в дистанційний спосіб. “Цьогорічний конкурс показав, що діти мають велике бажання навчатися української мови, культури та українських християнських традицій, і навіть пандемія, не змогла зупинити цей процес” – підкреслив священник.

Навчальний рік для учнів завершиться 19 червня уроками на природі та відзначенням Дня тата.

20 червня, в день Зіслання Святого Духа, на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті відбудеться Перша Сповідь та урочиста Євхаристія дітей, які протягом року приготовлялися в школі до цієї важливої події .

Довідка:

Рідна школа в Будапешті розпочала своє існування із 2018 року з благословення Глави УГКЦ блаженнішого Святослава Шевчука і владики Филипа Кочіша, митрополита угорської греко-католицької церкви.

Засновником школи є отець Дамян Габорій, душпастир для українців в Угорщині, священник київської архиєпархії УГКЦ

Школа відноситься до фундації УГКЦ в Угорщині