Блаженніший Святослав провів зустріч із членами церковної фундації в Угорщині

В рамках душпастирських відвідин української громади 09 – 12 вересня,  блаженні ший Святослав зустрівся із членами кураторіума фундації  УГКЦ в Угорщині.

Під час зустрічі, Глава церкви подякував присутнім за підтримку парафії УГКЦ в Будапешті. Розповів присутнім про свою розмову із угорським урядом та посольством України в Угорщині, які виявили підтримку зі своєї сторони в справі будівництва храму, школи та садочку в Будапешті.

В свою чергу присутні на зустрічі запевнили Блаженнішого в подальшій підтримці церкви.

На зустрічі, також були присутніми владика Сттепан Сус, голова ПМВ, секретар блаженнішого о. Олег Олекса та жертводавці фундації: Брати Онищуки Ігор та Володимир.

Минулого року, з благословення Блаженнішого Святослава та владики Филипа Кочіша , митрополита угорської греко-католицької церкви було створено Фундацію УГКЦ в Угорщині. Засновником фундації є Патріарша курія УГКЦ. Головою кураторі ума вибрано о. Дамяна Габорія, священника для українців в Угорщині. Членами кураторі ума є патріарший економ о. Яворський Любомир п. Хортяні Ярослава, п. Грекса Ліліана, п. Турик Олег, п. Гарапко Віктор,  п.Молнар Павло. 

Метою фундації є:

1.Організація пасторальної роботи для українців греко-католиків в Угорщині та допомога  в інтегруванні до угорського суспільства.

2.Будівництво та обслуговування інфраструктури Української греко-католицької Церкви в Угорщині (у тому числі храмів, церковно-адміністративних, чернечих будівель і споруд).

3.Фінансова підтримка українського духовенства та членів їхніх сімей на території Угорщини

4.Душпастирська опіка українських мігрантів, заробітчан, в’язнів, молоді, та студентів та інших категорій вірних на території Угорщини. Створення програм порадництва та соціального служіння для вище зазначених мігрантів та їх родин.

5. Створення та обслуговування українських греко-католицьких шкіл та церковних дитячих садочків на території Угорщини. Надання допомоги вчителям, вченим, студентам, учням.

6.Фінансова і духовна підтримка українських скаутських організацій в Угорщині

7.Підтримка українських церковних мирянських спільнот та організацій на території Угорщини.

8.Організація християнських таборів для дітей, молоді та сімей.

9. Харитативно – благодійна діяльність.

10. Популяризація святих місць України та Угорщини та організація паломницьких турів Україною, Угорщиною та іншими відомими паломницькими місцями.

11. Створення та підтримка медіа-ініціатив Української Греко-Католицької Церкви