Блаженніший Святослав , зустрівся із послом України в Угорщині

10 вересня 2021 року, Блаженніший Святослав , Глава і Отець Українська Греко-Католицька Церква зустрівся із послом України в Угорщині п. Любов Непоп

В ході зустрічі, сторони обговорили актуальний стан української громади в Угорщині та виклики з якими зустрічаються наші співвітчизники на території Угорщини.

Глава УГКЦ, розповів присутнім про зустріч із віце-прем’єром угорського уряду п. Шимєном, на якій обговорювалося питання будівництва храму УГКЦ, школи та садочку в Будапешті на прохання місцевої української громади.

Блаженніший Святослав наголосив на важливості єдності між українцями в Угорщині та щоб Церква, посольство та громада були між собою партнерами, які мають спільну мету – допомогти українцям в Угорщині.

Головний духовний наставник українців попросив присутніх всіляко допомогти новоприбулим із України, яких по не офіційним даним є понад 100 000 осіб.

В зустрічі взяли участь: Голова ПМВ УГКЦ владика Stepan Sus , екзарх харківський владика Василій Тучапець, протоігумен отців василіян закарпатської провінції Francisk Onysko , душпастир для українців в Будапешті о. Дамян Габорій , о. Андрій Белеканич із василянського монастиря в Маріяповч та секретар блаженнішого о. Олег Олекса.

Нагадуємо, що нещодавно українці в Угорщині звернулися (1520 осіб) до угорського уряду в справі виділення земельної ділянки під будівництво храму УГКЦ в Будапешті. Прохання підтримали всі проукраїнські громадські організації Угорщини, Державне самоврядування українців в Угорщині, Столичне самоврядування українців в Угорщині та інші українські національні самоврядування.

09 вересня, відбулася зустріч патріарха Святослава із віце-примєром Жолтом Шемєном на якій урядовець запевнив блаженнішого Святослава у виділенні земельної ділянки під будівництво храму УГКЦ в Будапешті