Для вірних УГКЦ в Ніредьгазі відбуватимуться щонедільні богослужіння

27 березня ( неділя) в українській греко-католицькій громаді відбулася Божественна Літургія, після якої було прочитано молитву Акту посвяти України Неперочному серцю Марії . Святкову молитву провів отець Дамян Габорій, йому співслужив о.Андрій Белеканич ЧСВВ, який духовно опікується громадою.

На завершення, отець Дамян розповів присутнім в церкві: « Від тепер, кожної неділі Українці Греко-Католики в Ніредьгазі будуть мати богослужіння рідною мовою».  Також, священик заохотив, щоб при парафії створити пасторальну і економічну ради, щоб краще зорганізувати життя парафії.

До Ніредьгази прибувають біженці з України, які покинули свої домівки через війну. Для них дуже важливо є молитися рідною мовою.

«Ми звертаємося до ієрархії, щоб почути наші потреби та посприяти нам в духовній опіці. Насправді нам  замало літургій два рази в місяць. Ми хочемо постійного душпастирства, щоб кожної неділі ми могли приступати до Святих Тайн. Для нас важливо, щоб нами опікувалися священики від української греко-католицької церкви» – розповіла одна із парафіянок.

Нещодавно, вірні УГКЦ, які мешкають на теренах м. Ніредьгази та околиць, звернулися з проханням до блаженішого Святослава, угорського митрополита Филипа Кочіша і місцевого єпископа Абеля Сочки про можливість молитися рідною мовою кожної неділі, бо два рази в місяць для місцевої громади є замало.

Довідка :

21 вересня 2015 року відбулася перша літургія для українців греко-католиків в Ніредьгазі, яку організував отець Дамян Габорій з Будапешту з спільно із Державним самоврядуванням українців в Угорщині і з українським самоврядуванням в Ніредьгазі. В рамках літургії відбулася проща із іконою Матері Божої Неустанної помочі, яка постійно перебуває на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті.

2015 – 2020 роках , раз в рік, отець Дамян відвідував з душпастирським візитом  місцеву громаду.

З вересня 2020 року громадою опікується отець Андрій Белеканич із василіанського монастиря в Маріяповч.