Глава УГКЦ зустрівся із українським духовенством Угорщини

В рамках  пасторальних відвідин української громади в Угорщині, які проходили 08 – 12 вересня 2021 року, блаженніший Святослав, зустрівся із українськими душпастирями в Угорщині.

В зустрічі взяли участь владика Степан Сус, голова ПМВ УГКЦ, душ пастир для українців в Будапешті о. Дамян Габорій, о. Белеканич Андрій ЧСВВ, який опікується українською греко-католицькою громадою в Ніредьгазі та проживає у василіанському монастирі в Маріяповч (Угорщина). Також, був присутній протоігумен провінції отців василіян на Закарпатті отець Франциск Онисько до якого відносяться василіанські монастирі в Угорщині.

Священники розповіли про виклики з якими зустрічаються українці в Угорщині, про нову хвилю міграції та потребу духовної опіки для мігрантів, які розкинуті по цілій території Угорщини.  Отець Дамян розповів присутнім про велику потребу мати власний український храм в Будапешті, оскільки за останні п’ять років парафія Покрови Богородиці постійно зростає і зростають духовні потреби. При парафії діє школа, садочок, скаути та різні спільноти.

На завершення зустрічі, патріарх Святослав пообіцяв підтримку зі своєї сторони та уділив своє пастирське благословення.

Нагадуємо, що нещодавно українці в Угорщині звернулися 1520 осіб до угорського уряду в справі виділення земельної ділянки під будівництво храму УГКЦ в Будапешті. Прохання підтримали всі проукраїнські громадські організації Угорщини, Державне самоврядування українців в Угорщині, Столичне самоврядування українців в Угорщині та інші українські національні самоврядування.

09 вересня, відбулася зустріч патріарха Святослава із віце-примєром Жолтом Шемєном на якій урядовець запевнив блаженнішого Святослава у виділенні земельної ділянки під будівництво храму УГКЦ в Будапешті