Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан зустрівся з Послом України в Угорщині

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Stepan Sus зустрівся з Послом України в Угорщині Любов’ю Непоп.

Єпископ подякував посольству за активну працю і опіку над мігрантами. За різними даними, з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну кордон з Угорщиною перетнули 800 тисяч українців.

Посол в свою чергу підкреслила дуже добру співпрацю з парафією УГКЦ в Будапешті і соціальним центром фундації УГКЦ в Угорщині, який по сьогодні опікується українськими мігрантами і вже допоміг 11 тис. осіб. Фундація також допомогла поселити в Угорщині понад 1500 осіб і відправила 13 фур гуманітарної допомоги в Україну. Церковна школа прийняла 250 дітей з України.

«Дуже важливо, що українська громада може тут прийти до своєї Церкви, помолитись своєю мовою і триматись своїх традицій. Тому служіння УГКЦ в Угорщині дуже цінне», – зазначила Любов Непоп.

Голова ПМВ і посол також говорили про реабілітацію поранених українських військових і домовились реалізовувати спільний проєкт в цьому напрямку за участі церковної громади, дипустанови та фундації УГКЦ в Угорщині.

У зустрічі також взяли участь душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій і працівники ПМВ о. Andrii Hakh і о. Роман Ільницький.