Громада УГКЦ в Угорщині поновила богослужіння під час COVID – 19

24 травня, в  неділю Сліпонародженого, парафія Покрови Богородиці в Будапешті провела першу літургію, після карантинних обмежень.

Нещодавно, рішенням угорського уряду було зняти обмеження для богослужінь у храмах, під час карантину, але обов’язком є дотримувати дистанцію 1.5 м та перебувати на богослужінні у масці.

Як розповіла член пасторальної і економічної ради парафії, депутат Державного самоврядування українців в Угорщині п. Ліліана Грекса, що угорський уряд дбає за релігійні організації в Угорщині і в різний спосіб підтримує  конфесії, розуміючи, що духовне життя громадян є фундаментальним в країні.

Під час недільної проповіді, о.Дамян Габорій, підкреслив, що під час важких життєвих обставин, християнин має собі давати не тільки питання «Чому?» так сталося, але що Бог хоче мені сказати через дану ситуацію? Яке значення має ця ситуація для мого життя? Сьогодні багатьох людей по світі огорнув великий страх через пандемію, чимало людей через  саму паніку померло. Страх паралізував багатьох християн. Але не забуваймо, що тільки Воскреслий Христос позбавить нас страху та поверне до нормального життя через молитву та таїнства церкви».

Оскільки обмеження вплинули на життєздатність церковного життя. Не було можливості протягом березня та квітня проводити богослужіння в храмі. Отець Дамян молився за громаду із своєю сімєю в домашніх умовах. А недільні богослужіння транслювалися для парафіян із патріаршого собору в Києві за посередництвом Живого телебачення. Щойно з травня стало можливим проводити недільну літургію в церкві через онлайн трансляції.

Священник подякував усім хто в духовний спосіб перебував із своєю парафіяльною спільнотою під час карантину та складав десятину і пожертви для підтримки своєї парафії. Особливу подяку склав голові Ярославі Хортяні та членам Товариства української культури в Угорщині за благодійну акцію «Великодній кошик». «Саме момент кризи показав, наскільки ми дбаємо та любимо свою парафію. І сьогодні, Ваша присутність в храмі, попри страх який панує, є доказом того, що Христос є на першому місці у Вашому житті» – підкреслив душпастир.

Також, священник своєю увагою не минув діяльність церковної  Рідної школи в Будапешті, яка завдячуючи професійному керівнику школи п.Олені Бескоровайній,  від моменту запровадження карантину, школа перейшла на дистанційне навчання через google class тa zoom програми, а вчителі проявили креативність навчаючи дітей 1 – 6 класів: рідної мови та літератури, історії України, я досліджую свят,  я у світі, основи здоровя, прикладного мистецтва, вокального співу, катехизації та підготовка дітей до першої сповіді. А також, в школі відбулося два онлайн-концерти: з нагоди Пасхи та Дня матері. Завершиться начальний рік 13 червня «Конкурсом талантів», де діти матимуть змогу представити свої знання, які вони здобували протягом 30 навчальних субот.

 Цього дня, для парафіян відбулася акція, під час якої присутні в храмі отримали якісну маску з вишивкою із нагоди поновлення богослужінь та Дня вишиванки 2020 в Будапешті від товариства української молоді та сімей в Угорщині «Нова Хвиля».

«Для нас це важливий день, наше серце і душа радіють, що можемо відвідувати свою парафію. Ми на цей момент з нетерпінням чекали. Тепер маємо можливість приймати Тайни Покаяння та Євхаристії. Жодний спосіб онлайн – богослужінь не має того ефекту, як  можливість  брати участь у молитві перебуваючи в храмі у фізичний та духовний спосіб» – з радістю підкреслила  парафіянка Ірина.

За інформацією прес-служби УГКЦ в Угорщині.