На парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті відбувся ювілейний парафіяльний празник

В неділю, 11 жовтня 2020 року, українська греко-католицька громада в Будапешті відзначила перший ювілейний  (п’ятий) парафіяльний празник з нагоди празника Покрови Пресвятої Богородиці.

Святковий день розпочався із урочистої Божественної літургії в церкві святого Михаїла, що на туристичній вулиці Ваці, де українці збираються на богослужіння.

Молитву очолив, отець Андрій Беленкевич ЧСВВ із василіянського монастиря в Марія Повч ( Угорщина). У своїй проповіді отець Андрій підкреслив значення свята Покрови Богородиці, а особливо для українського народу та війська.

Отець, Дамян Габорій, духовний наставник для громади в Будапешті, в своїй промові зауважив: «розвиток нашої парафіяльної спільноти не є простим, бо постійно стикаємося з різними перешкодами , але наочно бачимо, як  Покров Богородиці, нашої Небесної Матері, постійно захищає  парафію від злих впливів».

До присутніх в храмі з привітальним словом звернулася пані Люба Непоп, посол України в Угорщині та Ліліана Грекса, яка від імені українських само врядувань:   II  і VII районів Будапешта, подякувала парафії за щорічну співпрацю  в організації свята Дня козацтва та Дня захисника Вітчизни.

Святковий день завершився концертною програмою за участю дітей парафії, церковної Рідної школи та відомих українських музикантів в Угорщині Ференц Бернат і Роман Меденці.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

Довідка:

03 жовтня, 2008 року, в церкві святого Флоріана, яка знаходиться на площі Тараса Шевченка в Будапешті, була відправлена перша Божественна літургія для українців греко-католиків в Угорщині, яку очолив Глава і Отець УГКЦ кардинал Любомир Гузар, у спів служінні владики Богдана Дзюраха, секретаря синоду УГКЦ та владики Филипа Кочіша, єпарха угорської греко-католицької церкви.

2012 – 2016 року українську громаду в Будапешті з щомісячним душпастирський візитом із Києва відвідував отець Дамян Габорій.

З вересня 2016 року, отець Дамян переїхав із сімєю на постійну духовну місію до Угорщини.

21 вересня 2016 року, з благословення владики Йосифа Міляна Голови Пасторально-Міграційного відділу УГКЦ та владики Филипа Кочіша, митрополита Угорської Греко-Католицької Церкви церковна громада Будапешту отримала назву парафія Покрови Богородиці. Протягом вересня цього року спільнота молилися в церкві свв.. Кирила та Методія болгарської православної  церкви.

Із жовтня 2016 – квітень 2017 року українська громада молилася в храмі св. Флоріана , угорської греко-католицької церкви.

16 жовтня, відбувся перший парафіяльний празник. Літургію очолив о. Василь Чудійович, канцлер Київської Архиєпархії.

Із травня 2017 року по сьогодні церковна громада  молиться в римо-католицького храмі св.Михаїла в центрі угорської столиці.

В жовтні  2016 року створюється перша парафіяльна спільнота «Матерів в Молитві» та друкується перший парафіяльний вісник.

В грудні 2016 року відбувся перший вибір пасторальної і економічної ради парафії.

08 січня 2017 року , створюється спільнота Назаретських родин та Вівтарна дружина.

В жовтні 2017 року, створюється центр Молодіжного душ пастирства та Соціальний центр.

У вересні 2018 року, створюється церковна Рідна Школа, яка сьогодні налічує 40 дітей, католицька скаутська організація, яка входить до Української асоціації Федерації скаутів Європи (перша спільнота в українській діаспорі) та Український центр кардинала Гузара ( Школа щасливого подружжя, Школа лідерства, Школа християнського життя святої Марії)

30 вересня, 2018 року, відзначення десятої річниці української греко-католицької  громади в Угорщині. Архиєрейську літургію очолив владика Йосиф Мілян Голова ПМВ УГКЦ. Співслужив літургію митрополит угорської греко-католицької церкви владика Филип Кочіш. Літургію співав хор Львівської духовної семінарії УГКЦ.

У серпні 2019 року виходить перший християнський часопис «Благовіст» призначений для українців в Угорщині.

В серпні 2020р., створюється Фундація УГКЦ в Угорщині

04 жовтня 2020 р., створюється церковний парафіяльний хор «Благовіст»

Кожного літа парафія провадить Веселі канікули з Богом, організовує фестиваль Духовної пісні та Різдвяний фестиваль, провадяться Різдвяні і Великопосні ре колекції та прощі по   паломницьких місцях.