Парафію Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті відвідав патріарх Святослав

11 вересня 2021 року,  Глава УГКЦ блаженніший Святослав відвідав парафію Покрови Богородиці в Будапешті.

З цієї нагоди буда відправлена Архиєрейська Літургія, яку очолив  блаженні ший у спів служінні з екзархом харківським владикою Василем Тучапцем. Також в молитві взяли участь: протоігумен отців василіан на Закарпатті о. Франциск Онисько,  віце-ректор Львівської духовної семінарії о. Михайло Лесів, секретар блаженнішого Святослава о. Олег Олекса, о. Андрій Белеканич із василіанського монастиря в Маріяповч та о. Дамян Габорій священник для українців в Будапешті.

Дияконував під час літургії отець Марко Коберинко, а  прислуговували брати із Київської духовної семінарії. Співали літургію семінаристи Львівської семінарії спільно із хором «Новус».

Після Літургії блаженнішого Святослава привітали  українські діточки та подарували на згадку свої малюнки на тему : як вони уявляють свою Батьківщину. А відтак , Главу УГКЦ привітати представники від молоді та дорослі.

У свою чергу , блаженні ший Святослав  вручив патріарші грамоти за активну діяльність для громади : Ярославі Хортяні, Грексі Ліліані, Габорій Оксані, Бескоровайній Олені, Втерковській Марії, Турику Олегові, Віктору Гарапко, Павлові Молнару, Онищуку Ігору.

У своїй проповіді патріарх УГКЦ розповів:

 «Ми, українці, тепер є голосом правди, яку ніхто не хоче чути, сьогодні правда про біль України ріже вухо могутніх світу цього. Цю неоголошену і донині не закінчену війну вже охрестили забутою або замовчаною війною. Ми часом так турбуємо сумління царів цього світу, що вони спершу готові нас слухати, а потім затуляють вуха, щоб нас ані не чути, ані не бачити. Подібно Ірод слухав Івана, бентежився, але тримав його у в’язниці, а в кінці, зв’язаний клятвою, стяв йому голову…Перед нами стоїть ще одна дуже важлива місія – пізнати правду про самих себе, про своє коріння, про Христа, про Його навчання, яке дає життя і свободу. Бути християнином третього тисячоліття – це наше покликання. Хочу сьогодні побажати всім вам, щоб навіть тут, в Угорщині, ви залишилися собою. Ми разом робитимемо все, що в наших силах, аби ви могли зростати в християнській вірі, молитися українською мовою, мати свою українську церкву, школу і навіть свій дитячий садок, щоб ви не загубилися на цій землі. Від нас залежить, як ми використаємо цей час, це місце, цю нагоду для свідчення правди про нас і християнської віри в Бога. Будьте вдячні цій країні, що вас приймає. Учіться і працюйте, здобувайте навіть найвищі суспільні становища та долучайтеся своєю працею до спільного блага того народу і того суспільна, у якому живете.

Особлива молитва за діточок, які сьогодні є тут… Мрію приїхати до вас ще не один раз і хотів би, щоб ці діточки привели своїх дітей до нашої Церкви і щоб нас тут ставало щоразу більше. Хай кожен із вас розшукає ще десяток українців, які живуть в Угорщині, і допоможе знайти їм дорогу до своєї Церкви і громади. Бажаю вам будувати і свято берегти єдність у лоні української громади, жити в єдності Церкви і народу. Наша давня пісня каже: «В єдності сила народу. Боже, нам єдність подай». Амінь.

Особливу подяку Глава УГКЦ склав духовному наставникові парафії отцю Дамянові та його дружині пані-добродійці Оксані за служіння для  вірних.

Патріарх Святослав подякував всім за присутність та розповів , що під час його зустрічі із віце-примєром  Шимєном, угорська сторона пообіцяла, що виділить землю на прохання місцевої української громади під будівництво храму УГКЦ в Будапешті.

Святковий день завершився святковою трапезою, під час якої всі присутні мали можливість особисто поспілкуватися з головним духовним наставником українців та зробити спільне селфі. Під час святкового прийняття учні церковної Рідної школи в Будапешті організували концерт для учасників святкового банкету.