У дипломатичному представництві Ватикану в Угорщині говорили про українську громаду в Угорщині

28 березня, у Нунціатурі Ватикану в Будапешті відбулася зустріч  отця Дамяна Габорія  з отцем Йосифом ( José Nahum Jairo Salas Castañeda ), який тимчасово виконує обов’язки Апостольського Нунція в Угорщині,

Отець Дамян розповів ватиканському дипломату про актуальний стан української громади в Угорщині та виклики пов’язані з війною в Україні.

Обговорювалися важливі питання

– Соціальне служіння УГКЦ для біженців з України в Угорщині;

– Потребу створення нових громад УГКЦ на території Угорщини та потреби в нових душпастирях з України.

– Потребу створення українських церковних садочків та шкіл в Угорщині;

Отець Дамян розповів про офіційне звернення української громади в Угорщині ( 1500 осіб) у червні минулого року до блаженішого Святослава та угорського духовенства та уряду в справі будівництва садочку, школи та храму УГКЦ на території Будапешту. У вересні минулого року відбулася офіційна зустріч Глави УГКЦ із віце-прем’єром паном Шимєном, на якій угорський уряд пообіцяв виділити земельну ділянку для духовних  потреб українців.

«Сьогодні, нам дуже бракує такого духовно-освітнього центру в Будапешті, який міг б відповісти усім викликам з якими зустрічається українська громада в Угорщині у зв’язку з біженцями з України. Мусимо для духовних та соціальних потреб біженців шукати різні приміщення по Будапешту» – підкреслив отець Дамян

На завершення зустрічі отець Дамян подякував за ініціативу папи Франциска про світову молитву за Україну, яку в Угорщині провів минулої п’ятниці кардинал Ердо в базиліці святого Іштвана в Будапешті.