Українці греко-католики в Будапешті розпочали ліпити вареники, щоб побудувати храм

З 07 грудня 2020 року, парафіяни парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті розпочали безтермінову акцію ліплення вареників за рахунок яких мають намір в майбутньому побудувати церкву, українську школу, садочок та душпастирський центр ім. кардинала Гузара.

Головне гасло парафіяльної акції : «Ліплячи вареники, ліпимо громаду та будуємо церкву».

«Початки не легкі, бо парафія не має своєї церкви та відповідних приміщень для цієї роботи. Але маємо парафіян , які запрошують до своїх домівок для ліплення.  Почали зголошуватися волонтери до цієї справи. З наступного року плануємо брати в оренду відповідне приміщення та закупити техніку. Відчувається підтримка і свідомість наших парафіян в тій справі. Даний проект діє під патронатом фундації УГКЦ в Угорщині, головною метою якої є фінансова підтримка душ пастирства українців в Угорщині» – розповів о.Дамян Габорій, священник для українців в Будапешті.

Про будівництво церкви УГКЦ в Будапешті вже давно йде мова на офіційних зустрічах із угорською владою та церквою.

У 2017 році українська громада зустрілися із Балог Золтаном, міністром Міністерства Людських Ресурсів Угорщини, який підтримав цю ідею.

У 2018 році відбулася зустріч українського дипломатичного корпусу в Угорщині, представників українських самоврядувань та громадських організацій в Угорщині із Мікловш Шолтисом, держсекретарем в справах меншин та релігій в Угорщині  щодо  будівництва храму в Будапешті. Сторони також підтримали ідею .

У 2019 році відбулася зустріч владики Йосифа Міляна, Голови Пасторально-Міграційного Відділу УГКЦ із держсекретарем Шолтисом на якій сторони підкреслили  бажання і потребу української громади в Угорщині щодо будівництва храму.

За словами українських активістів в Будапешті: «Ми вирішили від розмов перейти до діла, тому започаткували цю акцію. Як приклад, нам служать українські громади в США та Канаді, які за рахунок ліплення вареників будували храми, школи та українські центри. Хочемо мати свій храм, який має стати місцем єднання громади  та зустрічей із Богом».

На території Угорщини проживає велика кількість українців, які вже є громадянами країни. За інформацією угорського уряду, у 2019 році , отримали дозвіл на тимчасове проживання в Угорщині. За не офіційними даними, на території Угорщини проживає понад 100 000 українців.

Довідка:

В жовтні 2008 року відбулася перша літургія для українців греко-католиків в Угорщиніґ, яку очолив кардинал Любомир Гузар, Глава УГКЦ та владика Филип Кочіш, угорської греко-католицької церкви.

З 2012 року, за домовленістю ієрархів Угорщини та України,  з душпастирським візитом раз у місяць до українців греко-католиків в Будапешті приїжав із Києва о. Дамян  Габорій

З 2016 року , Пасторально-Міграційний відділ УГКЦ призначив на постійне служіння до Угорщини о. Дамяна Габорія , священника Київської Архиєпархії УГКЦ.

Від цього року українці греко-католики молилися в різних храмах Будапешту.

Із травня 2017 року до сьогодні, молитви проходять в римо-католицькому храмі по вулиці ваці утца 47.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині