Українці в Будапешті вшанували жертв Голодомору

26 листопада , коли увесь світ вшановував пам’ять невинно убієнних, українська діаспора в Угорщині, долучилася до всесвітнього вшанування пам’яті невинно убієнних. День розпочався в приміщенні церковної Рідної школи, де після уроків учні з батьками переглянули документальну стрічку про Голодомор “Брати “. Присутні в залі мали можливість поспілкуватися із режисером фільму Тарасом Коляндруком.

А відтак , члени громади взяли участь у акції “Запали свічку пам’яті” перед пам’ятником Голодомору , що на площі Петофі в Будапешті. Під час акції відбулися виступ учнів та вчителів Рідної школи , молитва та промови представників громади і українського дипломатичного корпусу в Угорщині.

Цього вечора, за сприянням речника українців в угорському парламенті п Ліліани Грекси було вимкнено на пів години освітлення парламенту , як знак вшанування пам’яті загиблих, під час якого було покладання свічок на сходах перед будівлею, в якому взяла участь обудсмен Угорщини п.Салайни Шандор Єлизавета

27 листопада, на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті, після недільного богослужіння відбулася акція запалення символічної свічки. Після акції, греко-католицькі та православні віряни спільно із своїм духовенством помолилися поминальну панахиду перед пам’ятником жертвам Голодомору в Будапешті.

В організації заходів у Будапешті пов’язаних із вшануванням пам’яті невинно убієнних під час Голодомору в Україні взяли участь: фундація УГКЦ в Угорщині, парафія Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті, Рідна Школа, Державне самоврядування українців в Угорщині, Товариство української культури в Угорщині, Товариства Нова Хвиля, Дім українських традицій , українська молодь в Будапешті.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині