Українці в Угорщині молитовно вшанували жертв Голодомору

В суботу (28 листопада) українська громада  в Будапешті  взяла участь в міжнародній акції «Запали свічку пам’яті», яка була організована Ліліаною Грексою, депутатом від Державного самоврядування в Угорщині перед пам’ятником Голодомору в Будапешті.

В неділю, 29 листопада, на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті, після Божественної Літургії, відбулася поминальна молитва за жертв Голодомору.

Перед панахидою, до присутніх в церкві звернулася п.Любов Непоп, посол України в Угорщині, яка підкреслила роль УГКЦ за кордоном в донесенні світові про трагічні сторінки українського народу. А відтак, з промовою виступила член президії Світового Конгресу Українців п.Хортяні Ярослава, яка розповіла про історичні факти Голодомору.

В свою чергу, о.Дамян Габорій подякував дипломатам та присутнім гостям в церкві, що кожного року із українськими парафіянами відзначають пам’ять Голодомору.

На завершення, було запалено «Свічку памяті» на згадку про загиблих від Голодомору. Всі присутні в церкві отримали книгу «Hóvihar» угорською мовою, яка була видана Товариством української культури в Угорщині.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

https://www.facebook.com/ukrajinci.hu/videos/420854255617181