Українці в Угорщині провели Першу національну прощу до Маріяповч

06 листопада ( субота ) відбулося паломництво українців, які мешкають в Угорщині до марійного місця в Маріяповч з нагоди 325 річниці від моменту, як сльозоточила ікона Пресвятої Богородиці.

День розпочався з екскурсії та відвідин музею у василіянському монастирі, яку провів місцевий ієромонах о. Андрій Белеканич ЧСВВ.

Кульмінаційним моментом прощі була Божественна літургія , в якій взяли участь отці василіяни із України та священики, які душпастирюють в Угорщині.

Після літургії відбувся молебен до Богородиці перед чудотворною іконою Матері Божої. В молитві взяв участь владика Філіп Кочіш, митрополит угорської греко-католицької церкви, який на завершення поблагословив паломників.

Також, українських паломників привітали угорські греко-католицкі владики Абель Сочка, єпарх Ніредьгази та владика Атаназій Орос , єпарх Мішкольців. Під час прощі велика кількість паломників приступила до Тайни Покаяння.

В паломництві взяли участь понад 100 осіб, які прибули із Будапешту, Веспрем, Мішкольц, Ніредьгази.

На завершення дня відбулася презентація книги «Коли сонце сходить на Заході» , видану Товариством української культури в Угорщині, в якій автор книги розповідає про культурно-духовне життя українців в Угорщині. Книгу представляли автор книги Василь Плоскіна та п Ярослава Хортяні, голова Товариства.

Отець Дамян Габорій з українською громадою поділився планами на майбутнє: «що кожного року будуть відбуватися такі прощі для українців до Маріяповч, бо це місце має особливу енергетику та є рідним для нашого народу».

За матеріалами : www.ugcchu.com