Українці в Угорщині відзначили День Соборності України

В День Соборності України )22 січня) українська громада в особливий спосіб відзначила важливу дату.

День розпочався з молебня до Богородиці за Україну, яку провів отець Дамян Габорій, священик для українців в Угорщині. Після молитви , яка відбулася в церкві св Флоріана , що на площі Тараса Шевченка в Будапешті, учні церковної Рідної школи в Будапешті спільно із п.Оксаною Габорій провели патріотичний виступ.

А відтак , до присутніх звернулися із промовами посол України в Угорщині п. Непоп Любов та представник від Світового конгресу українців п. Ярослава Хортяні.

Після заходу в церкві, біля пам’ятника Тарасу Шевченкові відбулася церемонія покладання вінків та пройшла флешмоб акція за участю української громади Угорщини на підтримку України в рамках кампаній Світового Конгресу Українців “Скажи Україні ТАК/Say YES to Ukraine” та “Скажи Путіну НІ/Say NO to Putin”.

На завершення, громада спільно з українським дипломатичним корпусом поклали вінок до пам’ятної дошки Надзвичайній Дипломатичній Місії УНР в Угорщині.

В неділю ( 24 січня ), на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті відбулися молитва за Україну , після якої діти парафії розказали патріотичні пісні та розклали символічний ” ланцюг єдності”.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Будапешті