Українці в Угорщині відзначили День Вишиванки

20 червня, українська громада в Угорщині відзначила Міжнародний День Вишиванки. Цьогорічна подія відбулася , в центрі угорської столиці, біля центральної базиліки св.Іштвана.

В святкуванні взяли участь вірні парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті разом із своїм наставником о.Дамяном Габорієм.

В рамках святкування відбувся флеш-моб, звучали українські пісні під супровід інструментів від українських музикантів, а також, окрасою свята був вінок, на якому написані місця України, звідки походять учасники святкового дійства. «Український вінок як і вишиванка давно є незмінним культурним символом, тому створений вінок до нашого флешмобу це не лише прикраса, а й оберіг для нашої громади, адже на ньому ми змогли написати назви міст  де ми народилися» – розповіла Бескоровайна Олена, співорганізатор свята.

« У  традиційному флешмобі в серці Будапешта українськими піснями і вишиванками ми продемонструвати, мешканцям столиці Угорщини нашу любов і єдність до рідного, до українського» – розповіла організатор щорічної акції Ліліана Грекса, депутат Державного самоврядування українців в Угорщині.

Організували свято Вишиванки Товариство молоді та сімей в Угорщині «Нова Хвиля» спільно із Домом українських традицій в Будапешті.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Будапешті