Українці в Угорщині відзначили Хрещення Руси

Кожного року в літній період українська громада в Угорщині святкує історичну подію – Хрещення України у відомому угорському містечку  Тіхонь, яке знаходиться на пагорбах біля угорського моря – озері Балатон. Цього року святкування в українській громаді відбулося 25 липня, на яке зібралося понад сто осіб з різних околиць Угорщини.

Святковий день розпочався із покладанням вінків перед пам’ятником угорського короля Андраша (Андрій) та його дружини Анастасії (доньки Ярослава Мудрого), який знаходиться біля бенедиктинського абацтва. Після церемонії покладання,  гості переглянули фільм в духовно-культурному центрі бенедиктинців про історію монастиря, яка пов’язана з Україною, оскільки монаше життя в Угорщині розпочалося від моменту, коли королева Анастасія запросила монахів із Києва до Угорщини.

А відтак, українська громада взяла участь у молитві за Україну в монастирській церкві, яку провів о.Дамян Габорій, душпастир для українців в Угорщині, після якої відбувся чин відновлення хресних обітів. У своєму зверненні, проповідник наголосив що св.Володимир, хотів об’єднати слов’янські племена на Україні в один народ. Зрозумівши, що тільки Божа сила може це зробити. Він найперше охрестився сам, а потім увесь нарід.  Священник зазначив, що українська громада в Угорщині зараз переживає різні труднощі, також, потребує єдності,  мудрих керівників та зможе об’єднатися між собою тільки завдяки Божій силі.

Святковий день завершився монастирською трапезою та відвідуванням місцевих музеїв.

Наступного дня,  відзначення річниці Хрещення Руси-України відбулося на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті, під час недільної божественної літургії молилися за мир в Україні та за єдність між християнами.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині