Українці в Угорщині відзначили Різдво Христове

Українці в Угорщині відсвяткували Різдво Христове!
Традиційно , празник Різдва Христового українці в Угорщині відсвяткували в Будапешті 07 січня за старим календарем.
Святковий день розпочався з Божественної літургії на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті на яку з’їхалися українці з різних куточків Угорщини.


Літургійний спів прозвучав в супроводі хору “Новус” Товариства української культури в Угорщині. В своїй проповіді отець Дамяна Габорій, священик для українців в Угорщині зазначив , що “кожного разу, Христос народжується в душі тої людини, яка відкрита на Його Різдво”
Після святкової молитви , біля церкви , на туристичній вулиці Ваці, відбувся традиційний різдвяний флеш моб, організований Товариством Нова Хвиля в Угорщині.
Українська колядка в Будапешті звучала ще в день Собору Богородиці (08 січня) та в день першого мученика Стефана (09 січня).


Напередодні Різдва Христового, учні церковної Рідної школи записали відеоролик, в якому привітали українців в Угорщині з різдвяними святами.

Варто згадати , що українська громада в Ніредьхазі, празник Різдва Христового, вперше відсвяткувала за нових григоріянським календарем ( 25 грудня ). Святкову Літургію провів о. Андрій Белеканич.
За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині