Українці в Угорщині вшанували пам’ять Наталії Драгоманової

21 квітня, на цвинтарі Фаркашрейт в Будапешті відбулася поминальна панахида за р.Б. Наталю Драгоманову ( племінницю Лесі Українки).

Молитва відбулася з нагоди  100-ої річниці від дня народження та 3 – ої річниці від дня її смерті.

Після молитви,  отець Дамян Габорій, священник УГКЦ в Угорщині, підкреслив, що « пані Наталя є прикладом для української громади в Угорщині, як потрібно любити свою Україну та вносити свій вклад в розвиток громади. Цілим своїм життя в Угорщині вона це підкреслювала”.

Довідка:

Наталя Драгоманова тихо померла у сні 31 січня 2018 року на 97-му році життя. 

22 лютого на цвинтарі Фаркашрейт у Буді відбулося поховання Наталі Драгоманової (за чоловіком Бартаї Арпад Йожефней), онуки Михайла Драгоманова та внучатої племінниці Лесі Українки (Косач)

Чин християнського похорону здійснив отець Дамян Габорій, священник УГКЦ та отець Тома Кочіш, священник угорської греко-католицької церкви.

Наталя Драгоманова, дочка Світозара Михайловича Драгоманова, народилася 21 квітня 1921 року за новим стилем у місті Києві. У батьків було четверо дітей.

1941 року Наталя Драгоманова познайомилася в Києві з Арпадом Бартаї, який пізніше стає її чоловіком після двох років листування. Долаючи чималі перешкоди, молода Наталя Драгоманова прибула в Будапешт у 1943 році, де був укладений шлюб із її угорським нареченим.

У них народилися дві дочки. За сімейною традицією Драгоманових, нарекли їх Наталією та Аріадною. У свій час з’явилося 5 онуків та 12 правнуків.

Вона була однією з засновниць і постійним членом Товариства української культури в Угорщині (ТУКУ) з 1991 року, співфундатором часопису ТУКУ «Громада» у 1996 році й активним членом редколегії цього журналу до 2016 року. Нагороджена орденом княгині Ольги.

У громадському активі Наталі Драгоманової робота над випусками білінгвістичних збірок поезій Тараса Шевченка і Лесі Українки на угорській та українській мовах, участь у проектах щодо започаткування Днів української культури в Угорщині, встановлення меморіальних дощок і пам’ятників українським культурним діячам в Угорщині і не тільки.