Українці в Угорщині вшанували пам’ять Жертв Голодомору

Кожного року українська громада в Угорщині вшановує пам’ять невинно убієних під час Голодомору в Україні в 1932-1933 роках. В цьому році поминальні заходи проходили 27 – 28 листопада в Будапешті, Ніредьгазі, Сегеді та Кечкеметі.

В Будапешті

В суботу (27 листопада), на площі Петофі в Будапешті відбулася поминальна панахида, біля пам’ятника Голодомру, яку провів о. Дамян Габорій, священник УГКЦ. В заході взяли участь представники українського посольства в Угорщині спільно із громадою. Учні церковної Рідної Школи https://www.facebook.com/groups/109470716647119/?ref=share_group_link виступили із програмою-реквієм. До присутніх з промовами звернулися український дипломат п.Іван Лукачук та член правління Світового конгресу українців Ярослава Хортяні. Пані Оксана Габорій розказала вірш «Памяті жертв Голодомору», написані Надією Кметюк. На завершення відбулася церемонія покладання вінків.

В неділю, ( 29 листопада) вірні української греко-католицької церкви, після Божественної літургії на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті https://www.facebook.com/groups/225357321354159 , запалили «Свічку пам’яті» спільно із представниками дипломатичного корпусу та громадськими організаціями. А відтак , відбулася процесійна  хода до памятника Голодомору де відбулася молитва в якій взяли участь парафіяни, члени Товариства української культури в Угорщині та Товариства «Нова Хвиля». Після молитви було покладено вінок та колоски…

В Ніредьгазі

Вшанування пам’яті жертв Голодомору  у Ніредьгазі відбулося 27 листопада на території угорської греко-католицької церкви, де знаходиться  Пам’ятний знак жертвам Голодомору в Україні. Поминальну молитву провів отець Андрій Белеканич ЧСВВ душ пастир для українців греко-католиків в Ніредьгазі https://www.facebook.com/groups/181531376952605 . До присутніх звернувся представник українського  консульства в Ніредьгазі та представники від громади. На завершення було покладено вінок та колоски.

В Сегеді

Пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні також було вшановано у м.Сегеді покладанням вінка до Пам’ятника жертвам Голодомору 1932-33 років в Україні на Домській площі у парку Свободи Самоврядуванням українців м. Сегед, представниками української громади і Почесним Генеральним консульством України у м. Сегед.

У Кечкеметі

 Самоврядуванням українців Кечкемета у Центрі розвитку “Hirős Agora” було відкрито виставку, яка розповідає про трагедію Голодомору – Геноциду українського народу.