Українці в Угорщині звернулися до Блаженнішого Святослава в справі будівництва храму

30 червня, в Патріаршій курії УГКЦ в Києві відбулася робоча зустріч о Дамяна Габорія, священика для українців в Угорщині із Блаженнішим Святославом та владикою Степаном Сусом, головою ПМВ.
Отець Дамян розповів про виклики з якими зустрічаються українська громада в Угорщині..
На завершення, священик з Угорщини передав Главі і Отцю УГКЦ прохання  із підписами про будівництво храму УГКЦ в Будапешті. В свою чергу  Глава церкви уділив своє архиєрейське благословення для українців в Угорщині. Сторони домовилися про візит Блаженнішого Святослава до української громади в Угорщині, яка відбудеться на початку вересня цього року.

Довідка:

З ініціативи вихидців із Галичини, перша Літургія для українців греко-католиків в Будапешті була відправлена  на Пасху у 1991 році угорським священником Ласлом Пушкашем.

У 2008 році відбулася зустріч в Будапешті  між кардиналом Любомиром Гузарем, Главою УГКЦ та угорським митрополитом Филипом Кочішем на якій сторони домовилися про співпрацю між двома церквами  щодо душпастирства для українців в Угорщині.

З 2011 року українською громадою в Угорщині опікується о. Дамян Габорій із Київської Архиєпархії УГКЦ за домовленністю між блаженнішим Святославом, Главою УГКЦ і митрополитом угорської греко-католицької церкви владикою Филипом Кочішем

У 2017-ому вперше було порушено питання про будівництво церковно-культурного комплексу на зустрічі із міністром Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом.

У 2018-ому відбулася наступна офіційна зустріч представників громади, українських дипломатів із державним секретарем Міністерства людських ресурсів Угорщини Міклошем Шолтисем, який також підтримав наше бажання.

У 2019 році , в Будапешті, відбулася зустріч владики Йосифа Міляна, Голови ПМВ УГКЦ із держсекретарем Мікловшем Шолтисем в справі будівництва храму

У 2020 та 2021 роках проходили зустрічі української громади в Угорщині із представниками угорського уряду щодо будівництва українського храму.