Українці в Угорщині звернулися до угорського уряду в справі виділення земельної ділянки під будівництво храму і школи

14 липня 2021 року до Мністерства людських ресурсів в Угорщині, яке відповідає за релігію, національні меншини, угорську діаспору, було вручено прохання від української громади разом із підписами ( 1520 осіб) щодо виділення земельної ділянки під будівництво школи і храму УГКЦ в Будапешті .

Також, від імені громади до угорського уряду звернулося Державне самоврядування українців в Угорщині – головний український орган на території Угорщини  та ряд українських громадських організацій в Угорщині в справі виділення земельної ділянки.

Нещодавно прохання із підписами від української громади було передано блаженнішому Святославу Шевчуку, Главі УГКЦ, який у свою чергу поблагословив на добру справу.

Українці в Угорщині є офіційною громадою в країні , яка завдяки фінансування від угорського уряду, провадить свою діяльність через місцеві українські самоврядування різного рівня на території Угорщини.

Довідка:

З ініціативи вихидців із Галичини, перша Літургія для українців греко-католиків в Будапешті була відправлена  на Пасху у 1991 році угорським священником Ласлом Пушкашем.

У 2008 році відбулася зустріч в Будапешті  між кардиналом Любомиром Гузарем, Главою УГКЦ та угорським митрополитом Филипом Кочішем на якій сторони домовилися про співпрацю між двома церквами  щодо душпастирства для українців в Угорщині.

З 2011 року українською громадою в Угорщині опікується о. Дамян Габорій із Київської Архиєпархії УГКЦ за домовленністю між блаженнішим Святославом, Главою УГКЦ і митрополитом угорської греко-католицької церкви владикою Филипом Кочішем

У 2017-ому вперше було порушено питання про будівництво церковно-культурного комплексу на зустрічі із міністром Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом.

У 2018-ому відбулася наступна офіційна зустріч представників громади, українських дипломатів із державним секретарем Міністерства людських ресурсів Угорщини Міклошем Шолтисем, який також підтримав наше бажання.

У 2019 році , в Будапешті, відбулася зустріч владики Йосифа Міляна, Голови ПМВ УГКЦ із держсекретарем Мікловшем Шолтисем в справі будівництва храму

У 2020 та 2021 роках проходили зустрічі української громади в Угорщині із представниками угорського уряду щодо будівництва українського храму.