В Мішкольцях українська громада відвсяткувала Пасху

23 квітня ( субота ) для українців греко-католиків, які проживають на теренах Мішкольців було відслужено Пасхальну літургію.

Святкову літургію очолив отець Дамян Габорій.  Обряд Пасхального богослужіння пройшов в катедрі угорської греко-католицької церкви в Мішколцях. В молитві взяв участь владика Атаназій Орос, єпарх мішкольцький.

На завершення , отець Дамян провів Чин благословення великодніх страв. А відтак, єпископ уділив своє архиєрейське благословення. Священник подякував владиці, що сприяє українській громаді провадити богослужіння рідною мовою.

У святкуванні взяли участь , окрім місцевої громади, діти-переселенці із Києва.

Це в перше, українці в Мішкольц відсвяткували українську Пасху.

Довідка: Перша Літургію для українців в Мішкольц провів в лютому 2015 року владика Йосиф Мілян, Голова Пасторально-Міграційного відділу УГКЦ. Йому співслужили отець Андрій та отець Дамян Габорій. Від того часу отець Дамян раз в рік відвідував українську громаду в Мішкольц.

Від початку війни на територію м. Мішкольц постійно прибувають біженці з України, число яких постійно зростає. Українці, які мешкають в цьому регіоні звернулися із проханням до блаженнішого Святослава та угорської ієрархії, щоб вірні УГКЦ мали можливість молитися на рідній мові та щоб отримали духовну опіку від священиків УГКЦ.

З благословення владики Степана Суса, Глави ПМВ УГКЦ та єпарха мішкольцького Атаназія Ороса місцевими вірними опікується отець Дамян Габорій.

Слідкуйте за подіями в громаді:

https://www.facebook.com/groups/504419591071931