В Угорщині пройшли дні української культури

В рамках днів української культури в Угорщині, який відбувся з 25 лютого по 01 березня, пройшов ряд заходів. Серед важливих подій в українській громаді була презентація збірки українських казок, яка вийшла в рамках міжнародного проекту «Дитяча українська казка ХХІ століття».

Як повідомила авторка проєкту, керівниця Українського центру кардинала Гузара в Угорщині Уляна Княгинецька, що вперше в Угорщині вийшла друком збірка українських казок «Казковий дивосвіт», і назвала це «історичною подією», що «перша збірка українських казок «Казковий дивосвіт», твори, які ввійшли до збірки, є результатом міжнародного конкурсу «Дитяча українська казка XXI століття». Презентація відбулася за сприянням п. Ярослави Хортяні, голови Товариства української культури в Угорщині за підтримки Столичного самоврядування українців Угорщини і Угорської Державної бібліотеки іноземних мов. В рамках заходу відбулася вистава із казочки нової книги за участі вихованців церковної Рідної школи в м.Будапешт

В суботу, 29 лютого, в рамках днів української культури відбулася традиційна щорічна українська забава «Запусти перед Постом» за участю парафіяльного колективу із церкви дрогобицьких священномучеників. Як зауважив  о. Дамян Габорій: «Справжньою українською традицією є запусти, яку започаткували ще наші предки перед початком Великого посту. Ця практика в нашому народі була виплекана віками і допомагала українцям благоговійно війти у Великий піст. Запусти – час, коли українці востаннє гуляли і забавлялися перед Великим постом». Організатором заходу був Український центр кардинала Гузара в Угорщині. Захід відбувся за підтримки українського самоврядування Ержибетвароша (Будапешт), Товариства української культури в Угорщині та п. Михайла Кравця, голови міжнародного фонду імені Івана Франка.

Завершився насичений тиждень в сиропусну неділю ( прощення) на парафії Покрови Богородиці УГКЦ Божественною Літургією, яку очолив дрогобицький декан о. Паньків Іван в супроводі церковного хору із парафії дрогобицьких священномучеників.

 Після Літургії відбувся Чин взаємного прощення, який провів о. Дамян Габорій, під час якого українська громада мала можливість перепросити один одного та з чистим серцем увійти у Великий піст.  

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині