В Угорщині створена фундація УГКЦ

20 серпня, 2020 року, в Угорщині створено церковну фундацію УГКЦ для кращого здійснення душ пастирства серед вірних УГКЦ в Угорщині.

Головою кураторіума призначено о. Дамяна Габорія, душпастира для українців в Угорщині. До складу кураторіума увійшли: о. Любомир Яворський, патріарший економ, представникb бізнесу, юристи, громадські діячі, члени українських самоврядувань в Угорщині.

Душпастирство українців в Угорщині здійснюється під патронатом ПМВ УГКЦ та у співпраці з угорською греко-католицькою митрополією. З 2012 по 2016 рік, з душпастирський візитом раз у місяць із Києва прибував о. Дамян Габорій, священник Київської Архиєпархії УГКЦ. З 2016 року отець Дамян переїхав до Угорщини на постійне служіння.

Сьогодні, основним духовним осередком є парафія Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті. При парафії діє кілька парафіяльних спільнот, церковна Рідна Школа, в якій навчається 40 дітей, католицька скаутська організація, яка входить до Федерації скаутів Європи, Український центр кардинала Гузара.

За даними угорського уряду, в минулому році близько 53 000 українців мало дозвіл на проживання. Також, дуже велика кількість українців має угорське громадянство.

На сьогодні, є велика потреба у священниках УГКЦ в таких містах як Дебрецен, Ніредьхаза, Мішкольц, Сегед, Веспрем та інших.

Як зазначив отець Дамян, «що потреба у священниках із України є великою. Але сьогодні, маємо багато технічних перешкод, що не можемо в цю мить надати  духовну опіку для усіх українців, розкинутих по Угорщині. Основним покликанням даної фундації є пошук коштів для здійснення душпастирства серед українців в Угорщині. Мусимо створити фінансову незалежність, щоб незалежно від обставин, наша церква могла опікуватися своїми вірними в цій країні»

Метою фундації є:

1.Організація пасторальної роботи для українців греко-католиків в Угорщині та допомога  в інтегруванні до угорського суспільства.

2.Будівництво та обслуговування інфраструктури Української греко-католицької Церкви в Угорщині (у тому числі храмів, церковно-адміністративних, чернечих будівель і споруд).

3.Фінансова підтримка українського духовенства та членів їхніх сімей на території Угорщини

4.Душпастирська опіка українських мігрантів, заробітчан, в’язнів, молоді, та студентів та інших категорій вірних на території Угорщини. Створення програм порадництва та соціального служіння для вище зазначених мігрантів та їх родин.

5. Створення та обслуговування українських греко-католицьких шкіл та церковних дитячих садочків на території Угорщини. Надання допомоги вчителям, вченим, студентам, учням.

6.Фінансова і духовна підтримка українських скаутських організацій в Угорщині

7.Підтримка українських церковних мирянських спільнот та організацій на території Угорщини.

8.Організація християнських таборів для дітей, молоді та сімей.

9. Харитативно – благодійна діяльність.

10. Популяризація святих місць України та Угорщини та організація паломницьких турів Україною, Угорщиною та іншими відомими паломницькими місцями.

11. Створення та підтримка медіа-ініціатив Української Греко-Католицької Церкви

Підтримайте діяльність УГКЦ в Угорщині !

Фундація Української Греко-Католицької Церкви в Угорщині

Magyarországi Ukrán Görög Katolikus Egyház Alapítvány

Юридична адреса: Székhelye: 1125 Budapest, Istenhegyi út 101/D.

Budapest Bank

1055 Bp, Kossuth Kajos tér 10.

Рахунок у форінтах ( HUF ):

HU 03 – 10103173-51719700-01005004

Рахунок в євро ( EUR ):

Swift kod: BUDAHUHB

HU 78 – 10103173-51719700-01005