В Угорщині відбулося відкриття українських шкіл

19 вересня 2020 року, неподалік Будапешту, в Парку розваг Пілішчева , що знаходиться у дуже мальовничій місцевості у підніжжі гірського масиву Піліш, пройшло родинне свято та офіційне відкриття двох суботніх українських шкіл: Недільної школи при ДСУУ та церковної Рідної Школи. Захід розпочався із молитви та благословення на навчальній рік, яку провів о.Дамян Габорій, священник для українців в Угорщині.

В рамках святкування відбулася розважальна програма та різноманітні майстер класи. Також,  для дітей та їх батьків було організовано сімейну естафету з різноманітними завданнями. Учасники заходу взяли участь у фотосесії, в спеціально облаштованій фотозоні. А на завершення свята, школярі отримали канцелярське приладдя для навчання та смаколики.

Цього ж дня, в рамках святкування відбулося відкриття навчального року для українських скаутів, які діють при парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті та відносяться до Української Асоціації Федерації Католицьких Скаутів Європи  ( https://fse.com.ua/ )

«Вийшло файне родинне свято, яке показало, що єдність в громаді – це пріоритет. Українська громада в Будапешті, завдячуючи тим школам та їх різним креативним програмам, має чудову можливість навчати дітей української мови, традиції, культури та здобувати духовну формацію. Але для нас , однією із найважливіших цілей в майбутньому є створення повноцінної  української школи в Будапешті, в якій діти мали б можливість щоденно навчатися рідної мови» – розповів отець Дамян.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині.