Великдень в Будапешті

Українці в Угорщині відсвяткували Великдень.

В цьому році, в другий рік пандемії українська громада в Угорщині відзначила повноцінний Великдень, оскільки нещодавно угорський уряд послабив карантинні обмеження та дозволив богослужіння в церквах. Це стало великою нагодою до радісного відзначення Пасхи Христової.

Під час Великого Посту у храмах Будапешта було заборонено провадити публічні богослужіння. Отож, українська церковна громада перейшла на богослужіння онлайн. Але перед Квітневою неділею на парафії Покрови Богородиці вже відбулися реколекції, які провів о. Андрій Белеканич із василіянського монастиря в Маріяповч. В Пальмову неділю, українці з Будапешту,  взяли участь в Хресній дорозі до Кальварії в Будайорш, що неподалік Будапешту.

Кульмінаційним моментом підготовки до Воскресіння були Страсні богослужіння, які пройшли на українській парафії в Будапешті

У Велику суботу учні Рідної Школи та діти парафії Покрови Богородиці в Будапешті писали писанки.

В день Пасхи, на парафії УГКЦ в Будапешті відбулося святкове богослужіння, яке очолив о. Дамян Габорій, священник для українців в Угорщині, в якому взяли участь українці з різних куточків Угорщини. Свято відбулося за підтримки Товариства української культури в Угорщині та Товариства українських сімей та молоді ” Нова Хвиля “.

Також, чин освячення великодніх страв для українців відбувся на території маріяповчського монастиря отців василіян, який провів отець Андрій Белеканич ЧСВВ

В Угорщині, також діє українська греко-католицька громада в Ніредьхазі, яка Великдень відсвяткувала за григоріянським календарем.

За інформацією прес-служби УГКЦ в Угорщині