Великодні гаївки в Будапешті

В суботу ( 28 травня) в угорській столиці відбулися традиційні щорічні гаївки. В заході взяли участь близько триста осіб, здебільшого українські діточки, які прибули в Угорщину втікаючи від російської агресії в Україні.

Активну участь в програмі взяли учні церковної Рідної школи в Будапешті та учительський колектив. “Під час дня була насичена програма:  кожен знайшов для себе цікаві розваги, майстер-класи, спортивні ігри, спілкування. Діти вчилися співати і танцювати, малювати, ліпити, вирізати і клеїти.”- повідомила пані Олена Бескоровайна, керівник школи.

Кульмінацією святкування стало проведення традиційних українських гаївок.

На свято прибули  веселі гості із Бельгії : « Клоуни без кордонів», які представили надзвичайно кумедну сцену для української малечі.

До присутніх звернулася з вітанням та словом підтримки п. Ліліана Грекса. Отець Дамян Габорій провів молитву за Україну. На гаївках були присутні представники від Організації Обєднаних Націй.

Учасники заходу посмакували смачну українську страву : борщ, який був приготований волонтерами з спільноти «Обєднання українських волонтерів в Угорщині» , в природніх умовах.

Під час святкування, присутні мали можливість поспілкуватися із юристами, які надавали консультацію по міграційних питаннях та працевлаштування в Угорщині.

На завершення, українська дітвора отримала подарунки від представника українців в угорському парламенті.

Захід був організований фундацією УГКЦ в Угорщині за підтримки Агенції до справ біженців ООН