Відбулася зустріч угорських єпископів з українськими священиками

09 травня, в Маріяповч, у василіянському монастирі відбулася зустріч священиків, які душпастирюють в Угорщині із митрополитом Угорської Греко-Католицької церкви Филипом Кочішом та владикою Абель Сочка , єпархом Ніредгазької Угорської Греко-Католицької церкви.

Також, на зустрічі був присутній протоігумен василіянської провінції на Закарпатті о Ониско Франциск, до юрисдикції якого входить угорська провінція отців василіян. Та отці василіяни : Андрій Белеканич, Михайло Станко, Павло Кречун.

Отець Дамян Габорій представив учасникам зустрічі виклики, з якими зустрічається УГКЦ в Угорщині: відкриття нових церковних громад, соціальне служіння для біженців з України, навчання дітей на території Угорщини. Священик розповів, що церковна Рідна школа в Будапешті прийняла на суботню програму навчання 250 дітей біженців. Для дошкільного віку дітей було створено щоденний садочок в Будапешті, який відвідує близько 100 дітей. Отець Дамян поділився, що «ці освітні проекти діють під опікою фундації УГКЦ в Угорщині. Фундація зараз реєструє щоденну двомовну школу в Будапешті, яка б мала розпочати процес навчання із вересня».

Також, в ході зустрічі було представлено про потребу будівництва української церкви в Будапешті   та необхідність українських катехитів в угорських школах.

На завершення, сторони домовилися про глибшу співпрацю між українською та угорською церквою для українців в Угорщині, відкриття нових парафій на території Угорщини, соціальне служіння для переселенців з України в наслідок російської агресії на Україні.

Довідка:

Душпастирство для українців в Угорщині діє під опікою ПМВ УГКЦ у співпраці із угорською греко-католицькою церквою.

Нещодавно, було звернення вірних УГКЦ, які живуть у Веспрем, Мішкольц, Ніредгаза, Дебрецен до блаженнішого Святослава та угорської ієрархії в справі духовної опіки для українців в Угорщині

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині за посиланням на сайт: https://www.ugcchu.com/