Вперше у головному храмі Угорської Греко-Католицької церкви відбулася україномовна літургія

З благословення владики Степана Суса, Глави ПМВ УГКЦ та митрополита Филипа Кочіша, для вірних УГКЦ в Дебрецені призначено душ пастиря отця Дамяна Габорія, яких душпастирює для українців греко-католиків в Будапешті та Мішкольцях.

10 квітня 2022року (неділя), отець Дамян Габорій відправив Літургію в катедрі угорської греко-католицької, під час якої значна частина людей приступила до Сповіді та Євхаристії.

Як зазначив священик, « це історична подія, вперше відбулася Божественна Літургія українською мовою в головному храмі угорської греко-католицької. Поки що, наша громада буде продовжувати богослужіння в цьому храмі два рази на місяць. Дякуємо митрополиту Филипу Кочішу, що відкрив двері свого храму для української громади».

Отець Дамян Габорій подякував пароху місцевого храму за добру організацію цієї літургії і повідомив вірних, що наступна літургія відбудеться на празник Воскресіння ГНІХ.

Довідка:

Нещодавно, українці, які мешкають в цьому регіоні звернулися до Глави УГКЦ блаженнішого Святослава  та угорського митрополита Филипа Кочіша, що потребують духовної опіки від своєї матірної церкви. Чисельність українців на тих теренах постійно збільшується у зв’язку з бойовими діями на Україні.

27 березня (неділя) для українців греко-католиків, які мешкають в м.Дебрецен та околицях, було відправлено першу Божественну літургію. Молитва відбулася в угорському греко-католицькому храмі святих Петра Петра і Павла

В Дебрецені знаходиться митрополича курія угорської греко-католицької церкви.

 5 травня 2017 року, Блаженніший Святослав брав участь в чині освячення митрополії.

9 вересня 2021 року блаженніший Святослав зустрівся із віце-премєром Угорщини п. Жолтом Шимєном, на якій угорський урядовець пообіцяв, що уряд виділить земельну ділянку для будівництва садочку, школи та храму УГКЦ в Будапешті

11 вересня 2021 року блаженіший Святослав очолив Архиєреську літургію на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті

Бажаючі, які мешкають на території Дебрецена можуть слідкувати за фейсбук групою церковної громади: https://www.facebook.com/groups/3158594431052934