В Будапешті говорили про потреби душпастирства серед національних меншин

6 вересня,  в рамках 52 Міжнародного Євхаристійного конгресу, який проходить в Будапешті, відбулася екуменічна конференція на тему: “Християнське сьогодення та життя” для тринадцяти офіційних меншин, які проживають на території Угорщини. На заході, також взяли участь представники угорської влади та політики.
Під час зустрічі духовенство кожної громади представляло своє церковне життя.
Українську громаду представляв о Дамян Габорій, священик для українців в Угорщині та п Ярослава Хортяні.
В своїй доповіді священик розповів, “що між угорцями та українцями є багато чого спільного: історія, традиція, культура, а навіть і духовність – перше монашество на території Угорщини приїхало з Києва спільно із Анастасією, донькою Ярослава Мудрого, королевою Угорщини, дружиною короля Угорщини Андраша І. Також, на території Угорщини, в Маріяповч, знаходиться історичний василянський монастир, в якому сьогодні знаходяться монахи з України”.
Як розповів душпастир, що два наші народи мають одну дуже важливу харизму : хочуть молитися тільки на рідній мові.
“Сьогодні на території Угорщини знаходиться понад 100 000 українців, які потребують духовної опіки. Душпастирська опіка наших вірних відбувається тільки в Ніредьгазі, яку здійснює о Андрій Белеканич ЧСВВ із василянського монастиря в Маріяповч. В Будапешті, українська громада має велику потребу в своєму храмі, школі та садочку. Є велика потреба в душпастирах в інших містах Угорщини. ” – завершив о Дамян.