Публікації

ВАРАВВУ – ВІДПУСТИЛИ, ХРИСТА – РОЗІП’ЯЛИ: 2 УРОКИ ДЛЯ ХРИСТИЯН ПРО ЛЮБОВ І НЕСПРАВЕДЛИВІСТЬ

Все, що зробив Ісус на землі, було свідченням Божої любові і милосердя до нас. Він вповні показав нам, наскільки Бог добрий і милосердний, навіть коли до Нього ставилися несправедливо.

У Євангелії від Матея 27: 15-26 ми читаємо про саме такий момент під час земного життя і служіння Ісуса Христа – коли Його розіп’яли, а злочинця Варавву відпустили.

Які уроки християнин може винести з цієї події?

Заздрість підживлює ненависть

Ісус Христос зазнав такого несправедливого ставлення тому, що люди заздрили Йому.

“На свято звик був правитель відпускати народові одного в’язня, якого вони хотіли. Був же тоді визначний в’язень, що звавсь Варавва. А коли вони зібралися, Пилат каже до них: “Кого бажаєте, щоб я вам відпустив: Варавву чи Ісуса, що зветься Христос?” Знав бо він добре, що вони з зависти видали його” Мт 27, 15-18

Євреї, фарисеї і первосвященики зокрема були тими, хто передав Христа Понтію Пилату, щоб розп’яти на хресті. Якби Христос був злочинцем, можна було б зрозуміти, чому Його привели до Пилата, але Він був невинний, якщо тільки любити людей і виявляти їм Бога можна назвати злочином.

Сам Пилат знав, чому люди видали йому Христа: «Знав бо він добре, що вони з зависти видали його.» (Мт. 27: 18).

Єврейські релігійні лідери так заздрили Христу, що передали Його владі для покарання, незважаючи на те, що Христос був абсолютно невинний і безгрішний.

Це повинно надихнути всіх, хто зустрічається з несправедливістю. Христос знає, як ви себе почуваєте.

Він взяв на себе провину

Що ми можемо взяти для себе із рішення Христа смиренно прийняти волю натовпу і невинно терпіти?

Те, що Христос охоче і смиренно зайняв наше місце, зніс покарання за наші гріхи, щоби врятувати нас.

У Євангеліє від Йоана 18: 39-40 бачимо, як невинний зайняв місце злочинця: «Є у вас, однак, звичай, щоб на Пасху відпустив я вам одного. Тож хочете, щоб я вам юдейського царя відпустив?» «Ні, не його!» – знову, закричали ті, – але Варавву!» А був же Варавва розбійник».

Закінчення історії всім нам знайоме, Варавву звільнили, а Христос страждав і помер на хресті.

Але якщо уважніше подивитися на життя Варавви, можна побачити набагато більше. У Євангелії від Марка 15: 7 написано, ким був Варавва і чому був ув’язнений: «А був один, що звавсь Варавва, ув’язнений з бунтівниками, які під час бунту вчинили були вбивство.».

У Матвія 27:16 він навіть названий, як «визначний в’язень».

Варавва був відомим в’язнем, був і грабіжником, і вбивцею. Його справедливо посадили до в’язниці.

Дивно те, що хоча звільнення Варавви вимагали недоброзичливці Христа, Ісус зайняв місце саме цього злочинця.

Ісус був тим, Кого побили, Хто страждав і помер на хресті. З іншого боку, у Варавви з’явився ще один шанс на праведне життя.

У цьому полягає любов Христа до кожного з нас: «Та він наші недуги взяв на себе, він ніс на собі наші болі. Ми ж, ми гадали, що його покарано, що Бог його побив, принизив. Він же був поранений за гріхи наші, роздавлений за беззаконня наші. Кара, що нас спасає, була на ньому, і його ранами ми вилікувані.» (Іс.53: 4-5).

Джерело: https://dyvensvit.org/top/1024837/