“УГКЦ готова до єднання з Мукачівською єпархією. Тепер справа за майбутнім правлячим архиєреєм” – патріарх Святослав

Об’єднання Мукачівської Греко-Католицької єпархії з УГКЦ залежить від майбутнього правлячого архиєрея, який замінить на цій кафедрі владику Мілана Шашіка.

Про це в ефірі «Живого телебачення» заявив Патріарх УГКЦ Святослав, відповідаючи на запитання про перспективи єднання.

“Скажу щиро, наша Церква завжди демонструвала готовність і завжди давала заклики щодо переспективи єднання з Мукачівською єпархією. Ми греко-католики і живемо в одній і тій самій державі. Наша співпраця завжди є запорукою нашої взаємної допомоги і сили”, – сказав першоєрарх.

Патріарх Святослав зазначив, що єпископський осідок Мукачівської єпархії наразі є вакантим.

“Сьогодні владика НІл Лущак, який був помічником покійного владики Мілана, призначений апостольським адміністратором вакантного осідку з таким важливим додатком – ad nutum Sanctae Sedis. То означає, що ця вакантна єпархія управляється владикою Нілом від імені Апостольської Столиці”, – пояснив Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ розповів, що зараз відбувається пошук наступного правлячого архиєрея:

“Коли буде новий єпарх, наступить новий етап, тоді можна буде говорити про якісь структурні елементи розвитку цієї єпархії, а відтак і наступного елементу єднання з УГКЦ”.

“Тому я заохотив би тих, хто справді переживає і солідарний з нашими братами і сестрами греко-католиками на Закарпатті, молитися за доброго правлячого архиєрея для цієї вакантної єпархії. Такої молитви, думаю, всі потребуємо. Від цієї особи, яка очолить єпархію, залежатиме добро єпархії і справа єднання з УГКЦ”, – додав Патріарх УГКЦ Святослав.

Нагадаємо, Мукачівська Греко-Католицька єпархія має автономний статус, не підпорядковується УГКЦ.

РІСУ