В УГКЦ створено нову єпархію та номіновано її першого правлячого єпископа

25 листопада 2020 року у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск, Папа Римський, поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і проголосив про створення нової Ольштинсько-Гданської єпархії УГКЦ у Польщі. Єпископським осідком єпархії буде м. Ольштин, а катедральним собором – храм Покрови Пресвятої Богородиці.

ериторію нової єпархії виокремлено з території Перемишльсько-Варшавської архиєпархії та дотеперішньої Вроцлавсько-Гданської єпархії. При цьому змінено назву Вроцлавсько-Гданської єпархії на Вроцлавсько-Кошалінську єпархію.

Першим єпископом новоствореної єпархії проголошено о. д-ра Аркадія Трохановського, пароха парафії Воздвиження Чесного Хреста у Валчу, протопресвітера Кошалінського деканату. Про дату його єпископської хіротонії буде повідомлено додатково.

Апостольським адміністратором Ольштинсько-Гданської єпархії до моменту хіротонії та інтронізації правлячого єпископа  буде владика Євген Попович, архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський.

Біографічна довідка

Отець Аркадій Трохановський народився 6 січня 1973 року у Шпротаві.

У 1994–2000 роках навчався в духовній семінарії. Був висвячений на священника 29 липня 2000 року у Вроцлаві владикою Володимиром Ющаком, єпископом Вроцлавсько-Гданським.

У 2000–2001 роках він був вікарієм у Вроцлаві, Шроді Шльонській, Олаві та Олесниці.

Вищі богословські студії здобував на Папському богословському факультеті у Вроцлаві, а в 2012 році став доктором богослов’я з екуменізму на Богословському факультеті Університету Адама Міцкевича в Познані.

У 2001 році він став парафіяльним священником у Валчі.

У 2001–2016 роках він також був парохом парафії у Щецинеку.

У 2006 році став членом Душпастирської ради, а у 2010 році – протопресвітером (деканом) Кошалінського деканату.

Довідка

Нова Ольштинсько-Гданська єпархія займає загальну площу 90 075 кв. км із населенням 5 991 158 жителів. Її територія відповідає територіям десяти латинських дієцезій: Гданської, Пельплінської, Ельбласької, Торунської, Плоцької, Вармінської, Ельцької, Ломжинської Б’ялостоцької та Дрогічинської. До новоствореної єпархії ввійшли 43 парафій та душпастирських осередків, довірених 26 священникам, серед яких 4 отці Чину Святого Василія Великого

Джерело: http://news.ugcc.ua/