Українська Греко-Католицька Церква в Угорщині допомагає біженцям і Україні

24 лютого , в День масштабного вторгнення російських військ на Україну, УГКЦ в Угорщині створила волонтерський центр, який має за мету надати допомогу біженцям з України та надсилати гуманітарну допомогу до України

Протягом двох днів до спільноти волонтерів зголосилося понад 200 осіб , які активно допомагають в різних напрям роботи. І їхня кількість щоденно збільшується. Серед волонтерів є представники різних національностей, які охоче відгукнулися допомагати.

Основними напрямками волонтерського руху є забезпечення житлом та продуктами харчування, гуманітарна допомога , а також духовна і психологічна підтримка новоприбулим.

Українська громада в Угорщині активно долучається  до збору коштів, продуктів харчування, засобів гігієни , лікарських засобів, одягу та речей необхідних для українського війська.

.«Українські волонтери цілодобово зустрічають новоприбулих на угорських вокзалах та забирають із кордону, доставляючи потерпілих до пункту призначення. Близько 300 осіб вже було поселено за сприянням нашого центру» – повідомив отець Дамян Габорій, засновник українського волонтерської спільноти.

Гуманітарна допомога збирається в кількох локаціях на території Угорщини, а звідтам направляється до українського кордону або до потребуючих українців в Угорщині. Географія центру збору гуманітарки буде збільшуватися.

До волонтерського руху входять українські лікарі, які працюють в медичних закладах Угорщини, юристи, які допомагають нашим землякам.

В складі команди є відповідні координатори , які допомагають в необхідних питаннях.

Угорський уряд запровадив безкоштовний проїзд транспортом по Угорщині та відмінив оплату за роумінг для українських мобільних операторів.

Центр співпрацює із угорськими харитативними організаціями.

В разі потреби волонтерський центр , може допомогти в пошуках роботи на території Угорщині.

Про деталі можна довідатися зайшовши на фейсбук-групу : https://www.facebook.com/groups/volonterybudapestu

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині